Sekmadienis, rugsėjo 27, 2020

atkociuno vakarasKviečiame Neringos miesto bendruomenę ir miesto svečius į kūrybinį Edmundo Atkočiūno vakarą, kuris vyks rugsėjo 25 d. (penktadienį), 18.30 val., Neringos bendruomenės namuose (Kopų g. 2 / Taikos g. 17, Nida, Neringa). Renginyje dalyvauja Edmundas Atkočiūnas, Alvydas Rakauskas, Vytautas Gradeckas, Odeta Agnietė Jaskutėlytė.

vaizdas nuo kopuDėkojame visiems, teikusiems paraiškas Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skelbtam Stipendijos ir rezidencijos konkursui. 2020 m. konkursu siekiama paskatinti rašytojus kurti tema ,,Neringa stichijų apsuptyje“, inspiruotą Kuršių Nerijos, Neringos ar Mažosios Lietuvos istorinio etnografinio regiono. Atlikus pateiktų paraiškų vertinimą ir susumavus rezultatus, šių metų Stipendijos ir rezidencijos konkurso nugalėtoju pripažintas poetas Edmundas Atkočiūnas.

tvorelė koposeKlaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka kartu su Neringos miesto savivaldybe skelbia stipendijos ir rezidencijos konkursą.
Kūrėjai, pretenduojantys į stipendiją bei rezidavimą, turi pateikti:
• laisvos formos paraišką (apimtis – iki 2 lapų), kurioje atsispindėtų paraiškos teikėjo literatūrinė patirtis, kūrybos tematikos sąsajos su Kuršių Nerija, Mažosios Lietuvos istoriniu etnografiniu regionu;
• gyvenimo aprašymą (CV);
• darbų pavyzdžius (ištraukas);
• rezidavimo laikotarpiu įgyvendinamo kūrybinio sumanymo aprašymą ar planą (apimtis – iki 2 lapų).
• Stipendijos su 2 savaičių rezidavimu Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos padalinyje, Tarptautiniame rašytojų ir vertėjų centre, Nidoje (Skruzdynės g. 9) dydis – 600 Eur. Rezidencijos laikotarpis – 2020 m. rugsėjo 14 d. – rugsėjo 27 d.
Pateiktas laisvos formos paraiškas vertina komisija sudaryta iš Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos, Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus, Neringos miesto savivaldybės atstovų.
Atrinktas kandidatas rezidavimo laikotarpiu turės sukurti trumpą literatūrinio žanro kūrinį tema „Neringa stichijų apsuptyje“ siekiant prisidėti prie unikalaus Neringos krašto kaip kūrybinės erdvės populiarinimo bei surengti savo kūrybos vakarą miesto bendruomenei.
Laisvos formos paraiškų stipendijai gauti laukiame iki š. m. rugpjūčio 17 d. el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Laiško pavadinimo eilutėje prašome nurodyti „Paraiška stipendijai gauti“. Papildoma informacija pasiteiravimui tel. nr. 8 611 06538 arba 8 46 412533. Informuosime tik konkurso nugalėtoją. Informaciją apie konkurso rezultatus rasite internetiniuose puslapiuose http://www.klavb.lt/, https://tvrc.lt/ bei https://www.neringa.lt/.
Projektą įgyvendina Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka. Projekto partneris Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius. Projektas finansuojamas Neringos miesto savivaldybės.

Ieva Simonaityte foto AleknavičiausIevos Simonaitytės literatūrinės premijos steigėjai – UAB „Mūsų laikas“ ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka – kviečia teikti kūrinius 2020 m. I. Simonaitytės literatūrinei premijai laimėti, kurios dydis – 2000 Eur.

kurenas

Fotografijos autorius – Algimantas Seselskis

Džiaugiamės pranešdami, kad nuo 2020 m. gegužės 13 d. Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras atnaujina svečių priėmimą darbo ir poilsio tikslais. Rezervuoti Jums tinkamą laiką galite jau dabar telefonu +37061106538 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Apgyvendinimo paslaugų teikimas bei projektinių veiklų įgyvendinimas vykdomas vadovaujantis tuo metu galiojančiais SAM nurodymais ir rekomendacijomis dėl COVID19 suvaldymo.

Papildoma informacija:

Siekiant užtikrinti svečių ir darbuotojų saugumą, registracija vykdoma nuotoliniu būdu, o apgyvendinimas – tik pagal išankstinę rezervaciją;

Už Centro paslaugas galima atsiskaityti tik bankinėmis kortelėmis arba bankiniu pavedimu;Svečių patogumui ir saugumui užtikrinti įdiegta automatizuota durų atrakinimo sistema suteikianti galimybę svečius priimti be tiesioginio kontakto;
Papildomas paslaugas (dviračius ir kt.) rekomenduojame rezervuoti iš anksto, nurodytais kontaktais (telefonu, el. paštu);

Bendroje patalpoje prašome vengti žmonių artimo kontakto, t.y. ne daugiau kaip 2 asmenys (išskyrus tos pačios šeimos narius). Privaloma laikytis asmens higienos normų: rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.;

Patalpų valymui, dezinfekcijai skiriamas papildomas dėmesys. Taip pat Centre sudaryta galimybė tinkamai svečių rankų higienai ir/ar dezinfekcijai: prie įėjimo, gerai matomoje vietoje, pastatyta rankų dezinfekcijai skirta priemonė, kambariuose – antibakterinis muilas;

Iki 2020 m. gegužės 31 d. Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre renginiai, mokymai, susirinkimai galimi tik atvirose erdvėse (kiemelyje), kai renginyje dalyvauja ne daugiau kaip 30 dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų;

Visus svečius ir projektų dalyvius prašome gerbti, saugoti save, savo artimuosius, kitus centro svečius bei darbuotojus, sekti papildomą informaciją ir laikytis SAM nurodymų ir rekomendacijų.

Būkite sveiki!

Kontktai:
Tel. Nr.: +37061106538;
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
www.tvrc.lt