Pamario galerija kviečia į kūrybines dirbtuves šeimoms

2023-06-07

Spalvota vėtrungė

Pamario galerija (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) pradeda vasaros sezoną. Birželio 1 d. buvo atidarytos dviejų skirtingų kartų dailininkų parodos: Kosto Dereškevičiaus (1937–2023) „Besišypsanti“ (kuratorė Akvilė Anglickaitė) ir Lino Jusionio „Žingsnių skaičiavimas“. Abiejų menininkų kūryboje gausu laisvalaikio motyvų, kasdienybės akimirkų, dailininkai lengvai, bet kiekvienas savitai juos perteikia savo drobėse. Parodas lydinčios kūrybinės dirbtuvės vyks visą vasarą, jas ves Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įvairių padalinių edukatoriai.

Birželio 13 d. 17 val. užsiėmimas Erdvės iliuzija“ pagal Lino Jusionio parodą „Žingsnių skaičiavimas“. Dailininkai kaip tikri iliuzionistai geba plokštumoje sukurti trimačio vaizdo iliuziją. Kompozicijas jie skaido į planus, tarp kurių mes galėsime keliauti! Užsiėmimo metu pabandysime suvokti dailininkų gudrybes, aptarsime spalvas, formas ir patys kursime erdvines kompozicijas.

Birželio 14 d. 17 val. užsiėmimas Nuotaikingas autoportretas pagal Kosto Dereškevičiaus parodą. Menininko parodoje „Besišypsanti“ – įvairių moterų portretai: besišypsančios, linksmos, puošnios, susimąsčiusios, paskendusios kasdienybėje. Moterų vidinis pasaulis turtingas ir emocionalus. Kasdieniniame gyvenime emocijos dažniausiai atsispindi veide, judesiuose ir eisenoje. Užsiėmimo metu pamėginsime emocijas išreikšti nuotaikingomis, o gal kontrastingomis spalvomis.  

Birželio 15 d. 17 val. užsiėmimas Kurorto peizažas. Atostogaudami kurorte, įsimename gražiausius gamtos vaizdus. Kad prisimintume juos, ieškosime horizonto linijos, stebėsime plaukiančius debesis, marių vandens purslus, ošiančias nendres. Akvareliniais dažais ir vaškinėmis kreidelėmis kursime įspūdingą peizažą.

Birželio 16 d. 17 val. užsiėmimas Šviesos ir šešėlių žaidimai pagal Lino Jusionio parodą. Natūrali šviesa su šešėliais kuria erdvines formas. Dailininko tapyboje itin svarbus šviesos ir šešėlių žaismas, švelnus atspalvių perėjimas, perteikiantis erdvę. Balta šviesa, kaip ir juoda tamsa, yra labai svarbus reiškinys mus supančioje aplinkoje. Pasitelkę įvairių spalvų tonus, šviesos ir šešėlių kontrastus, kursime popierinį žaisliuką-suktuką.

Birželio 20, 23, 28 d., liepos 1 d. 17 val. užsiėmimas „Maišelis. Vėtrungių ženklai, lietuvių liaudies simboliai“. Ar pažįstate liaudies meno simbolius ir senųjų pamario vėtrungių ženklus? Gal manote, kad tai per daug senoviška, neaktualu ir nemadinga? Kūrybiškai panaudoti mūsų protėvių sukurti ornamentai ir ženklai gali prabilti labai stilingai ir šiuolaikiškai. Užsiėmime  archajiškus ženklus bandysime prakalbinti modernia dizaino kalba. Pasitelkę  liaudies ornamentų bei pamario vėtrungių motyvais sukurtus atspaudus, pagal nūdienos dizaino  tendencijas  dekoruosime austinius maišelius.

Birželio 21 ir 29 d. 17 val. užsiėmimas Maišelis su augalo pėdsaku“. Tai įstabi, netikėta patirtis bei atradimas apie tai, kad augalai ne vien gamina mums deguonį, maitina, dovanoja grožį ir pavėsį karštą dieną, dar jie geba marginti ir dažyti mūsų sukurtus audinius. Užsiėmimo metu kiekvienas galės tuo įsitikinti, jeigu atsineš delno dydžio jūros nugludintą akmenuką. Maišelius ir augalus, su kuriais  dažysime, parūpins edukatoriai (kviečiame ir tuos, kurie tokio akmenuko dar nerado). 

Birželio 22 ir 30 d. 17 val. užsiėmimas „Tapytojų dialogas (Kostas Dereškevičius ir Linas Jusionis). Nors autorius skiria kelios dešimtys metų ir visai kitokios tapybos koncepcijos,  jie turi ir nemažai bendro. Abiem labai svarbi aktyvi spalva ir jos formuojamas koloritas. L. Jusionio paveiksluose pagrindinis veikėjas yra peizažas ir jame išraiškingai įsitaisę keisti daiktai.  Labai svarbus horizontas ir ta begalinė erdvė, kuri žiūrovą tarsi pakviečia eiti gilyn, anapus horizonto. Šiuose paveiksluose žmonių nesutiksime. Tuo tarpu žymus dailininkas K. Dereškevičius tapė „sutiktas moteris“, botanikes ar moteris, keliaujančias troleibusais. O tapydamas monotoniškus Žirmūnų daugiabučius, K. Dereškevičius sukūrė nepakartojamo spalvinio skambumo paveikslų. Įvairaus amžiaus lankytojus pakviesime. naudojantis aplikacijos, akrilo ir koliažo technikomis, L. Jusionio paveiksluose apgyvendinti K. Dereškevičiaus personažus: moteris, vairuotojus ar net ir saulėlydžių šviesoje žėrinčius daugiabučius.

Maloniai kviečiame atostogaujančius, mažus ir didelius, rasti laiko kūrybai!

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina moksleiviui – 3,00 EUR, suaugusiajam – 5,00 EUR, šeimai – 6,00 EUR. Daugiau informacijos tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt

Projekto rėmėjas – Neringos savivaldybė.

Pin It on Pinterest