Šių metų Rašytojo stipendija – Sigitui Parulskiui

2022-08-25

Artėjančių metų pavasarį į Neringos kūrybinį gyvenimą įsilies poetas, prozininkas, dramaturgas, vertėjas Sigitas Parulskis – jam skirta Neringos savivaldybės stipendija rašytojui, reziduojančiam Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre.

Stipendija S. Parulskiui skirta įvertinus jo kūrybinės veiklos programą, kuri bus įgyvendinama reziduojant Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre, o vėliau viešai pristatyta Neringos bendruomenei.

Rezidencijos Neringoje metu poetas planuoja sukurti nuotraukų ciklą Kuršių nerijoje ir parašyti eseistinių tekstų, vaizdą derinant su tekstu. Kaip pavyzdį jis pateikia savo knygą „Dvigubo dugno keleiviai“, kurioje nuotraukos ne komentuojamos, ne aprašomos, bet ieškoma tam tikrų paralelių, sąskambių, kontekstų, kitaip tariant, vaizdas ir tekstas sukuria dar vieną dimensiją.

Numatoma, kad S. Parulskis Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre reziduos kitų metų balandžio mėnesį, kuomet pasaulis, anot poeto, dar pilnas pustonių, švelnesnės šviesos ir ribinių situacijų.

„Kuomet kalbame apie Kuršių neriją kaip apie rašytojų įkvėpimo šaltinį, ryškiausias pavyzdys, žinoma, yra Nobelio literatūros premijos laureatas Thomas Mannas, kuris Nidoje ne tik poilsiavo, bet ir rašė. Ne mažiau įkvepiantis šis kraštas yra ir šiandien, tad labai tikiuosi, kad ši stipendija rašytojams taps garsiu kvietimu kūrybinių kelių ieškoti būtent Neringoje, – apie stipendijos reikšmę kalba Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Šia stipendija rašytojui siekiama paskatinti kūrėjus kurti Neringoje, plėtoti pažintinius-kultūrinius mainus, stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp Neringos savivaldybės ir Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro.

Neringos savivaldybės stipendija skiriama už rezidencijos metu įvykdytą Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro kūrybinės veiklos programą, kurią sudaro sukurti, atlikti ar kitaip viešai pristatyti kūrybiniai darbai Neringos bendruomenei. Stipendijos dydis – 1000 Eur.

Potencialius pretendentus stipendijai gauti, atsižvelgiant į gautas paraiškas, pirmiausia atrenka Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus įsakymu sudaryta ekspertų komisija. Atrinktus pretendentus vertina Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kuri vertindama atsižvelgia į kūrybinės veiklos programos svarbą Neringos kultūros ir meno plėtrai, sąsajas su Kuršių nerijos kultūrine tapatybe bei savastimi.

#

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

  Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras kviečia į tarptautinio Thomo Manno festivalio renginius! Festivalis prasidės jau šį šeštadienį, liepos 13-ąją, XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ pasiūlys plačią kultūrinę programą...

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (TVRC) džiaugiasi pranešdamas, kad Centro vadovo konkursą laimėjo ir TVRC Vedėjo pareigas nuo liepos 1 d. pradėjo eiti Indrė Lastauskaitė. I. Lastauskaitė turi ilgametės vadovavimo patirties kultūros, renginių ir literatūros...

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Sėkmingai užbaigtas dvejus metus trukęs projektas „Artist residencies“, skirtas literatūros vertėjams ir rašytojams! Jo metu net šeši kūrėjai iš Latvijos, Estijos ir Suomijos vertė ir rašė literatūros kūrinius Tarptautiniame Rašytojų ir vertėjų centre (TVRC) Nidoje....

Pin It on Pinterest