Susipažinkite: Klaipėdos miesto metraštininkė Sonya

2022-06-09

Mano vardas Sonya Winterberg, esu žurnalistė ir dokumentinių filmų kūrėja. Laimėjau Deutsches Kulturforum östliches Europa (Vokietijos kultūros įstaiga dirbanti su tarpkultūriniais projektais Vidurio ir Rytų Europoje) ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos dotuojamą miesto raštininko stipendiją, todėl iki rugsėjo pabaigos gyvensiu Klaipėdoje. Šios stipendijos tikslas – į savo kūrybinius projektus įtraukti Klaipėdą ir miesto paveldą.

Daliai žmonių esu žinoma kaip knygos „Mes – vilko vaikai. Palikti Rytų Prūsijoje“ autorė. Ši knyga buvo išleista 2012 m. Vokietijoje, o visai neseniai išversta į anglų kalbą. Jau netrukus angliškas knygos vertimas pasieks skaitytojus visame pasaulyje (aut. past. lietuviškas knygos vertimas pasirodė 2019 m.). Nuo 2009 m. atlieku išsamius tyrimus visoje Lietuvoje, kurie atsispindi tiek knygoje, tiek kituose mano projektuose. Taigi, ne kartą esu buvusi šioje gražioje šalyje, tačiau dar niekada neteko čia svečiuotis taip ilgai.

Esu dėkinga už galimybę reziduoti bibliotekoje ir nekantrauju prisidėti prie veiklų bibliotekos bendruomenei. Nors mano pagrindinis tikslas yra parašyti naują knygą tuo pačiu tikiuosi susipažinti su naujais žmonėmis, išgirsti jų istorijas bei pristatyti savo veiklą literatūros, kino ir kūrybinio rašymo srityse.

Per visą rezidavimo laikotarpį Klaipėdoje pildysiu tinklaraštį, kuriame dalinsiuosi savo mintimis ir patirtimis. Tinklaraštis dar tvarkomas, bet kelių savaičių bėgyje jau galėsite rasti keletą mano tekstų.

Tinklaraštis vokiečių kalba: https://www.stadtschreiberin-memel.de
Tinklaraštis lietuvių kalba: https://www.miesto-rastininke-klaipeda.com

Ko galite iš manęs tikėtis? 
Susitikimų, knygų pristatymų, diskusijų, dirbtuvių literatūros ir kino srityje, interaktyvaus darbo grupėse istorijos ar šių dienų įvykių temomis.

Ko aš ieškau? 
Paprastų žmonių, kurie norėtų pasidalinti savo gyvenimo istorija. Mane domina žmonių ir jų šeimų patirtys sovietmečiu, jų sąsajos su partizanų kovomis, tremtimi ar kitomis represijos formomis.

Taip pat mane domina jaunų žmonių, dalį laiko praleidusių užsienio šalyje, bet nusprendusių grįžti į Lietuvą, istorijos. Ko jie išmoko svetur ir kas juos patraukė atgal? Kaip jie įsivaizduoja savo ateitį?

Paskutinė, bet ne mažiau svarbi mane dominanti tema yra žmonių santykis su šiuo metu vykstančiu karu Ukrainoje. Mūsų pasaulis pastaraisiais mėnesiais sparčiai keitėsi ir, nors laikai neaiškūs, tai yra ir savotiškas atpildo metas. Ką galime mes, kaip pavieniai asmenys ir bendruomenės, padaryti priešinantis agresijai?

Kiekvieną penktadienį bibliotekos socialiniuose tinkluose (Facebook ir Instagram) ieškokite rubrikos #SonyasFriday, kurioje Sonya dalinsis savo įžvalgomis ir asmeninėmis patirtimis.

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

  Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras kviečia į tarptautinio Thomo Manno festivalio renginius! Festivalis prasidės jau šį šeštadienį, liepos 13-ąją, XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ pasiūlys plačią kultūrinę programą...

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (TVRC) džiaugiasi pranešdamas, kad Centro vadovo konkursą laimėjo ir TVRC Vedėjo pareigas nuo liepos 1 d. pradėjo eiti Indrė Lastauskaitė. I. Lastauskaitė turi ilgametės vadovavimo patirties kultūros, renginių ir literatūros...

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Sėkmingai užbaigtas dvejus metus trukęs projektas „Artist residencies“, skirtas literatūros vertėjams ir rašytojams! Jo metu net šeši kūrėjai iš Latvijos, Estijos ir Suomijos vertė ir rašė literatūros kūrinius Tarptautiniame Rašytojų ir vertėjų centre (TVRC) Nidoje....

Pin It on Pinterest