TVRC

Apie mus

2018 m. įkurtas Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (TVRC) yra Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos padalinys, priimantis Lietuvos ir užsienio kūrėjus, vertėjus, rašytojus gyvenimui bei darbui. Tai yra vienintelis vertėjų ir rašytojų centras Lietuvoje, kuriame šalies ir užsienio kūrėjų bendruomenių atstovai gali susitikti, kurti, versti, bendrauti ir bendradarbiauti.

Savo veikla prisidedame prie skaitymo skatinimo bei šioje srityje dirbančių specialistų kompetencijų tobulinimo. Siekiame padėti plėtoti daugiašalius kultūrinius, kūrybinius bei pažintinius mainus. TVRC specialistai rengia tarptautinius projektus, rezidencijų ir kūrėjų stipendijų programas, organizuoja literatų kūrybines stovyklas.

Centras yra įsikūręs Kuršių nerijoje, Nidos gyvenvietėje. Kuršių nerija – unikalus smėlio kopų pusiasalis, išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys – 2000 m. įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip kultūrinio kraštovaizdžio objektas. TVRC nutolęs 1 600 metrų nuo Baltijos jūros iš vienos pusės bei 500 metrų nuo Kuršių marių iš kitos.

TVRC reziduojantys kūrėjai gali apsistoti viename iš dviejų namų – senajame, įtrauktame į kultūros paveldo objektų sąrašą, Žvejo name ar naujajame Vokiško stiliaus name. Namuose įrengti kambariai su visais patogumais, interneto ryšiu ir kompiuteriais. Žvejo name yra bendra patalpa, pritaikyta grupiniams užsiėmimams ir valgio gaminimui.

Kūryba ir poilsis mūsų rezidencijoje grąžina ramybę ir nukelia į čia ir dabar akimirką, kurioje galime būti su savimi, išgirsti bei išgryninti savo mintis ir kurti.

Pin It on Pinterest