Neringoje reziduojantis Sigitas Parulskis apie šį kraštą: tai yra kitoks jausmas

2023-04-19

Neringoje, Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre, reziduojantis poetas, prozininkas, dramaturgas bei vertėjas Sigitas Parulskis pastebi šio krašto kitoniškumą: „Kitoks klimatas, kontingentas kitoks žmonių ir laukinių gyvūnų labai daug. Vieną dieną ėjau, sutikau du briedžius, vieną stirną ir dvi moteris, 3:2 gyvūnų naudai. Tai yra kitoks jausmas“.

Neringoje Sigitas Parulskis reziduoja nuo balandžio pradžios. Kvietimu atvykti į Neringą tapo S. Parulskiui skirta Neringos savivaldybės stipendija rašytojui, reziduojančiam Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre. Mėnesį trunkančios kūrybinės rezidencijos metu poetas planuoja sukurti nuotraukų ciklą Kuršių nerijoje ir parašyti eseistinių tekstų, vaizdą derinant su tekstu.

„Aš esu fotografuojantis rašytojas, rašytojas yra svarbesnis sandas. Fotografavimas yra toks hobi. Yra praktiškas dalykas, nes kai eini su fotoaparatu, tu tarsi turi priežastį vaikščioti apskirtai po mišką, ar prie jūros, ar panašiai…“, – teigia žurnalistės Agnės Bukartaitės kalbinamas S. Parulskis.

Į susitikimus su rašytoju kviečiami Neringos ir Klaipėdos gyventojai:

Balandžio 20 d., artėjantį ketvirtadienį, 17.30 val. Nidoje, Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre (Skruzdynės g. 9).
Balandžio 27 d. 17.30 val. Klaipėdoje, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (H. Manto g. 25).

Įžanga į susitikimus – žurnalistės Agnės Bukartaitės pokalbis su rašytoju apie kūrybinę rezidenciją Skruzdynėje

Pin It on Pinterest