Sonya Winterberg – būsimoji Klaipėdos miesto raštininkė

2022-03-25

Rezidentė Sonya Winterberg

Rytų Europos kultūros forumo Vokietijoje (Deutsches Kulturforum östliches Europa) sudaryta komisija, kurioje ir dvi Lietuvos atstovės, Klaipėdos miesto raštininko stipendininke išrinko žurnalistę Sonya Winterberg.

Miesto raštininko stipendija, kurią skiria Kultūros forumas, o finansuoja Vokietijos kultūros ir medijų įgaliotoji ministrė, skatina Vidurio ir Rytų Europoje gyvenusių ar tebegyvenančių vokiečių ir jų kaimynų bendro kultūros paveldo sklaidą ir pažinimą. Jos dėka skatinamas gilesnis abiejų kultūrų pažinimas ir tarpkultūrinis dialogas. Įsteigta kaip pereinamoji stipendija, ji buvo skirta stipendininkams Gdanske (2009), Pėče (2010), Taline (2011), Maribore (2012), Košiče (2013), Rygoje (2014), Pilzene (2015), Vroclave (2016), Brasove (2017), Lvive (2018), Olštyne (2019), Fiumėje (2020) ir Odesoje (2021).

Sonya Winterberg penkių mėnesių trukmės rezidenciją Klaipėdoje turėtų pradėti gegužės viduryje. Gyvendama Klaipėdoje ji rašys savo blogą apie sutiktus žmones ir patirtus įvykius. Per jos sukurtą blogą autorę galima pasiekti jau gegužės pradžioje. Jos rašomus straipsnius ketinama versti ir į lietuvių kalbą.

Sonya Winterberg, kurios protėviai kilę iš Vokietijos, gimė Suomijoje, mokyklą baigė švedų gimnazijoje Suomijos mieste Porvoo. Po skandinavistikos, germanistikos ir filosofijos studijų Alberto Liudviko universitete Fribūre dirbo tarptautinės aplinkos apsaugos bendrovės Briuselyje spaudos atstove. Daug metų gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2005–2012 metais gyveno ir dirbo Soldine, ypač socialiai aštriame Berlyno rajone.

Pagrindinės jos darbų temos – karas, traumos, socialinis teisingumas, integracija. Winterberg save laiko lėtosios žurnalistikos atstove, kuri tik po kruopščių ir nuoseklių tyrimų pateikia temas ir problemas.

Stipendiją dotuoja Rytų Europos kultūros forumas Vokietijoje ir Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka.

Originalus tekstas vokiečių kalba čia.

Linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Mieli centro svečiai ir kolegos, praeinantys 2022 metai paliks pėdsaką mūsų širdyse. Nerimastingi įvykiai pasaulyje privertė susimąstyti apie amžinąsias vertybes, suvokti, kas tikra, o kas ne. Pajusti, kad gyventi įprastą gyvenimą – džiaugsmas, o apkabinti artimuosius...

Prisimenant tarptautinį festivalį INKULTŪRACIJA

Prisimenant tarptautinį festivalį INKULTŪRACIJA

Kviečiame prisiminti 2022 m. rudenį vykusį Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos organizuotą tarptautinį festivalį INKULTŪRACIJA ir jo metu vykusius renginius. Diskusijoje „Vilko vaikai: (ne)išmoktos istorijos pamokos" dalyvavo Lietuvos garbės...

Pin It on Pinterest