Naujas sezonas Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre kupinas veiklos ir naujovių

2022-03-23

"Vokiško stiliaus" namo fasadas

Praėję metai TVRC buvo pilni pokyčių ir pateikė nemažai iššūkių, tačiau tuo pačiu leido išsigryninti savo veiklos strategiją, tikslus ir atsinaujinus pradėti naujus metus aktyviai ir užtikrintai. 

TVRC visada daugiausia dėmesio skyrė Lietuvos ir užsienio kūrėjams, vertėjams, rašytojams, tačiau nuo 2022 m. ši veiklos sritis bus dar aktyvesnė. 2021 m. pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga bei pradėjome aktyvesnį bendradarbiavimą su Lietuvos rašytojų sąjunga. Tai padeda mums lengviau pasiekti Lietuvos rašytojus ir vertėjus, kviečiant reziduoti centre, dalyvauti renginiuose ar bendradarbiauti įvairiose veiklose ir projektuose. 

Net vasara šiemet bus išskirtinė – pilna ne tik kūrybiškų atostogų ieškančių kūrėjų, tačiau ir įvairių veiklų. Liepos mėnesį  centre šurmuliuos Thomo Manno festivalio dalyviai. Džiaugiamės galėdami savo centre priimti tokio išskirtinio festivalio dalyvius ir tikimės, kad tai taps kiekvienų metų tradicija, bei įkvėps kitiems bendriems darbams ateityje. Taip pat, šią vasarą pas mus planuoja įsikurti Tarptautinio muzikos festivalio „N žemė“ dalyviai, vyks Knygos rašymo dirbtuvės bei reziduos išskirtinai daug Lietuvos rašytojų ir vertėjų. 

Siekiant sudaryti dar palankesnes sąlygas centre reziduoti Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjams, nuo šių metų siūlome teikti paraiškas Individualioms kūrybinėms rezidencijoms. Tikimės, kad ši naujovė leis dar daugiau kūrėjų išdrįsti pakeisti savo įprastą darbo aplinką ir atvykti įkvėpimo semtis į Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą Nidoje. 

Mūsų dviejų išskirtinių namų kompleksas su jaukiais kambariais visada paruoštas Jūsų kūrybiniams ieškojimams ir atradimams. Esame atviri visus metus ir visiems. O kambarius nuo šiol galite užsisakyti ne tik rašydami mums el. paštu, tačiau ir naudojantis rezervacine sistema mūsų svetainėje https://tvrc.lt/kambariai/.

 

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

  Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras kviečia į tarptautinio Thomo Manno festivalio renginius! Festivalis prasidės jau šį šeštadienį, liepos 13-ąją, XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ pasiūlys plačią kultūrinę programą...

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (TVRC) džiaugiasi pranešdamas, kad Centro vadovo konkursą laimėjo ir TVRC Vedėjo pareigas nuo liepos 1 d. pradėjo eiti Indrė Lastauskaitė. I. Lastauskaitė turi ilgametės vadovavimo patirties kultūros, renginių ir literatūros...

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Sėkmingai užbaigtas dvejus metus trukęs projektas „Artist residencies“, skirtas literatūros vertėjams ir rašytojams! Jo metu net šeši kūrėjai iš Latvijos, Estijos ir Suomijos vertė ir rašė literatūros kūrinius Tarptautiniame Rašytojų ir vertėjų centre (TVRC) Nidoje....

Pin It on Pinterest