Susipažinkime: Tetiana Virovka – bibliotekininkė iš Ukrainos

2023-02-28

Mano vardas Tetiana Virovka. Aš esu bibliotekininkė iš Ukrainos. Į Klaipėdą persikėliau dėl karo mano šalyje. Ukrainoje dirbau Mykolaivo regiono mokslinėje bibliotekoje, kurioje vaovavau mokslinio-metodinio darbo skyriui. Šiuo metu esu Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus darbuotoja. Po keletos mėnesių darbo bibliotekoje, laimėjau Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą stipendiją su projektu „Ukrainiečių informaciniai poreikiai Klaipėdoje“. Nagrinėjant tyrimo temą buvo sukurta internetinė anketa Google ir kitose platformose. Ši anketa turėtų identifikuoti pabėgėlių informacijos prašymus ir tai kaip juos tenkina įvairios institucijos, įskaitant viešąsias bibliotekas. Esu dėkinga bibliotekos administracijai ir kolegoms už pagalbą ir paramą įgyvendinant projektą.

Stipendija

Stipendijos įgyvendinimo metu bus organizuojamas sociologinis tyrimas „Ukrainiečių informaciniai poreikiai Klaipėdoje“. Planuojama apklausti ne mažiau kaip 200 respondentų naudojantis internetine anketa Google platformoje ir surengti apklausą Telegram kanaluose „Ukrainiečiai Lietuvoje“, „Ukrainiečiai Klaipėdoje“, taip pat grupėse „Ukrainiečiai Lietuvoje“, „Ukrainiečiai Klaipėdoje“ socialiniuose „Facebook“ tinkluose. Taip pat, naudojant spausdintą anketos variantą, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje planuojama atlikti ukrainiečių kurie lankosi bibliotekoje apklausą.

Nagrinėjant tyrimo temą, numatoma nustatyti tiek pabėgėlių informacijos poreikius, tiek jų pasitenkinimą paslaugomis įvairiose institucijose, įskaitant viešąsias, universitetų ar mokyklų bibliotekas. Tyrimo metu bus įvertintos inovatyvios bibliotekos paslaugos, kuriomis naudojosi įvairių kategorijų pabėgėliai ir sudarytas paslaugų, kurios atitiktų nustatytus migrantų informacijos poreikius sąrašas. Informacija apie tyrimo rezultatus bus skelbiama bibliotekos interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose, profesiniame žurnale „tarp KNYGŲ“. Įgyvendinant stipendijos programą planuojami susitikimai su Klaipėdos regiono bibliotekininkais, kuriuose bus pristatomi tyrimo rezultatai.

Pin It on Pinterest