Įspūdžiais iš žiemiškos Nidos dalijasi Šv. Jeronimo premijos laureatė Danutė Sirijos Giraitė

2023-02-17

Artėjant pavasariui ir vis dažniau sušildant pavasarinei saulei malonu prisiminti nuostabią jaukią žiemišką Nidą. Šiemet įspūdžiais iš savo trumpos žiemiškos rezidencijos Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre sutiko pasidalinti 2022 metų Šv. Jeronimo premijos laureatė Danutė Sirijos Giraitė.

„Dar kartą dėkoju visai TVRC komandai už puikią viešnagę, nes tik žiemą Nidoje taip ramu, kad girdėti krentant snaiges. Ir dirbti būtų idealu. Gailiuosi, kad nepatenku į gretas, stipendininkų, rašančių apie šį kraštą. Nors iškart atradau, kad pietinio pavadinimas launagis yra finiškas skolinys lõunags lyvių kalba ir lõunag estų kalba. Taip pat Nidos vardas (Noiden) kildinamas ne iš latvių žodžio neapykanta ar kitų vokiškų, o iš finų nõid, nõidus. Būtų galima panagrinėti daugiau finų skolinių kuršininkų kalboje, apipinti juos legendomis ar savo pramanytomis pasakomis – man atrodo, kad Launagis buvo pamilęs Nidą, pagal šią šokančios vėjyje skulptūrą. Tačiau, amžius daro savo, o neatliktų darbų begalės. Nors toks būtų mieliausias.
Tad labai labai dėkoju už puikius Nidos potyrius ir impulsus dirbti toliau.
Linkiu visokeriopų kločių Jums ir centrui!
Danutė”

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras atviras visus metus, o Nidoje saulėtų dienų daugiausia iš visos Lietuvos net ir žiemą. Tad kai namuose slegia cepelininis dangus, kviečiame atvykti  įkvėpimo ieškoti pas mus.

 

Pin It on Pinterest