Bibliotekoje vyko susitikimas su vertėjais, parodos pristatymas

2024-03-22

Minint Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) dvidešimtmetį, kovo 21 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko susitikimas su vertėjais – „Pamatykime nematomus“.

Renginio metu Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre (TVRC) reziduojančios vertėjos – Irena Aleksaitė, Jonė Ramunytė, Rūta Kumžienė-Jonynaitė, Audronė Kučinskienė pristatė Vlado Braziūno sukurtų Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narių portretų parodą, skaitė savo verstų literatūros kūrinių ištraukas bei kartu su renginio svečiais diskutavo apie vertėjo darbą ir ypatingą misiją.

Pabandykime įsivaizduoti pasaulį be vertėjų ir vertimų – nebėra knygų, filmų, nevyksta koncertai ir renginiai, nebežinome apie pasaulio ir savo pačių sandarą, mokslininkai vis kažką atranda ir išranda, bet tai ir lieka tik jų tautos nuosavybė. Pasaulis nesivystytų, būtų nykus ir lėkštas.

Dažniausiai vertėjai lieka šešėlyje, jų vardai niekam nežinomi, jų tarsi ir nėra. Vertėjus užgožia autoriaus, kūrinio didybė, pamirštama, kad vertėjas – kūrinio bendraautoris, kad be jo talento ir meistriškumo nesimėgautume didžių rašytojų kūryba.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) per 20 savo veiklos metų atliko didžiulį darbą tam, kad vertėjai išnirtų iš šešėlio, o jų darbai būtų vertinami ir pastebimi. Pamažu vertėjo vardas skamba vis plačiau ir garsiau, atsiranda premijos, specialūs renginiai, buriasi vertėjų bendruomenės, o jų darbas viešai pripažįstamas vertingu ir reikalingu. Vertėjai įgauna formą, vaizdą ir garsą, bet plačiajai publikai vis tiek dažniausiai lieka nematomi.

Pin It on Pinterest