Pavasarį kurk Nidoje – individualios kūrybinės rezidencijos Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre

2024-03-21

Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro individualios kūrybinės rezidencijos – tai galimybė gyventi ir dirbti unikalios gamtos apsuptyje, tarp beribių kopų ir vandenų. Sudarome ne tik palankias sąlygas gyvenimui ir darbui, bet ir galimybes puoselėti ir plėsti tarptautinę kultūrinę patirtį, rengti savo kūrybos pristatymus, dalytis patirtimi. Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras – ideali apgyvendinimo vieta visiems, kurie ieško ramybės, tylos kūrybai, laiko atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienės rutinos.

Rezidencijų trukmė

Kūrybinės individualios rezidencijos gali trukti nuo 10 kalendorinių dienų iki 3 mėnesių, pasirenkant laikotarpį Šaltojo sezono metu (lapkričio 1 d. – balandžio 30 d.)

Gyvenimo ir darbo sąlygos

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras yra įsikūręs Kuršių nerijoje, Nidos gyvenvietėje. Kuršių nerija – unikalus smėlio kopų pusiasalis, išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys – 2000 m. įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kaip kultūrinio kraštovaizdžio objektas. TVRC nutolęs 1 600 metrų nuo Baltijos jūros iš vienos pusės bei 500 metrų nuo Kuršių marių iš kitos.

TVRC reziduojantys kūrėjai gali apsistoti viename iš dviejų namų – senajame, įtrauktame į kultūros paveldo objektų sąrašą, Žvejo name ar naujajame Vokiško stiliaus name. Namuose įrengti kambariai su visais patogumais, interneto ryšiu ir kompiuteriais. Rezidentai nemokamai gali naudotis savitarnos skalbimo paslauga, pasiskolinti dviratį. Žvejo name yra bendra patalpa, pritaikyta grupiniams užsiėmimams ir valgio gaminimui.

Kaina

Individualiai kūrybinei rezidencijai taikoma 40 proc. nuolaida nuo bendros apgyvendinimo kainos pasirinktame kambaryje (TVRC mokamų paslaugų kainininkas)

Paraiškų teikimas

Dokumentai teikiami lietuvių arba anglų kalba. Paraiškos priimamos visus metus. Visi dokumentai siunčiami kaip vienas PDF dokumentas. Bendras dokumento dydis negali viršyti 15 MB. Laiško temoje nurodoma „Vardas pavardė TVRC Individualios kūrybinės rezidencijos paraiška“. Dokumentai siunčiami el. paštu info@tvrc.lt.

Į PDF dokumentą turite įtraukti:

– Paraiškos formą (atsisiųsti)
– Gyvenimo aprašymą (1-2 lapai)
– Portfolio (pristatyti ne daugiau kaip 3 kūrinius ar kūrybinius projektus)
– rezidavimo metu planuojamos įgyvendinti kūrybinės programos aprašymą, koncepciją ar planą (apimtis – iki 2 lapų)

Paraiškų vertinimas

Paraiškos priimamos visus metus ir nuolat vertinamos. Pateiktas paraiškas vertina sudaryta ekspertų komisija. Sprendimas priimamas per 15 darbo dienų. Apie gautas paraiškas ir rezultatus kandidatai informuojami el. paštu.

Daugiau informacijos:

Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro vyresn. metodininkė Lina Jurkevičienė

Mob. +370 687 53175, el. p. l.jurkeviciene@tvrc.lt

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

Kviečiame į tarptautinį Thomo Manno festivalį!

  Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras kviečia į tarptautinio Thomo Manno festivalio renginius! Festivalis prasidės jau šį šeštadienį, liepos 13-ąją, XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ pasiūlys plačią kultūrinę programą...

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

TVRC vedėjo konkursą laimėjo Indrė Lastauskaitė!

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras (TVRC) džiaugiasi pranešdamas, kad Centro vadovo konkursą laimėjo ir TVRC Vedėjo pareigas nuo liepos 1 d. pradėjo eiti Indrė Lastauskaitė. I. Lastauskaitė turi ilgametės vadovavimo patirties kultūros, renginių ir literatūros...

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Įgyvendintas „Artist residencies“ projektas!

Sėkmingai užbaigtas dvejus metus trukęs projektas „Artist residencies“, skirtas literatūros vertėjams ir rašytojams! Jo metu net šeši kūrėjai iš Latvijos, Estijos ir Suomijos vertė ir rašė literatūros kūrinius Tarptautiniame Rašytojų ir vertėjų centre (TVRC) Nidoje....

Pin It on Pinterest