Kviečiame į Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narių portretų parodos pristatymą

2024-03-13

Minint Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) dvidešimtmetį, kovo 21 d. 17:30 Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyks susitikimas su vertėjais „Pamatykime nematomus“.

Renginio metu bus pristatyta Vlado Braziūno sukurtų Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narių portretų paroda, vyks Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre (TVRC) reziduojančių vertėjų Irenos Aleksaitės, Jonės Ramunytės, Rūtos Kumžienės-Jonynaitės, Audronės Kučinskienės diskusija apie vertėjo darbą ir ypatingą misiją, bus pristatyti šiuo metu TVRC verčiami tekstai.

Pabandykime įsivaizduoti pasaulį be vertėjų ir vertimų – nebėra knygų, filmų, nevyksta koncertai ir renginiai, nebežinome apie pasaulio ir savo pačių sandarą, mokslininkai vis kažką atranda ir išranda, bet tai ir lieka tik jų tautos nuosavybė. Pasaulis nesivystytų, būtų nykus ir lėkštas.

Dažniausiai vertėjai lieka šešėlyje, jų vardai niekam nežinomi, jų tarsi ir nėra. Vertėjus užgožia autoriaus, kūrinio didybė, pamirštama, kad vertėjas – kūrinio bendraautoris, kad be jo talento ir meistriškumo nesimėgautume didžių rašytojų kūryba.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) per 20 savo veiklos metų atliko didžiulį darbą tam, kad vertėjai išnirtų iš šešėlio, o jų darbai būtų vertinami ir pastebimi. Pamažu vertėjo vardas skamba vis plačiau ir garsiau, atsiranda premijos, specialūs renginiai, buriasi vertėjų bendruomenės, o jų darbas viešai pripažįstamas vertingu ir reikalingu. Vertėjai įgauna formą, vaizdą ir garsą, bet plačiajai publikai vis tiek dažniausiai lieka nematomi.

Pamatykime nematomus – kviečia pamatyti tuos, kurie slepiasi už Jūsų mėgstamų knygų, filmų, naujienų, meno kūrinių ir mokslinių atradimų. Šis renginys – puiki galimybė susipažinti su ypatingu, kūrybišku vertėjo darbu, suprasti jo svarbą net tik Lietuvai, bet ir pasauliui.

Pin It on Pinterest