Projekto „Artist Residencies” 2023 m. stipendijos laimėtoja Maarja Pärtna

2023-03-15

Kviečiame susipažinti su mūsų rezidente – Maarja Pärtna iš Estijos. Maarja laimėjo projekto „Artist Residencies“ 2023 metų stipendiją ir kartu su kita rezidente,  Maria Esko, taip pat iš Estijos, du mėnesius reziduos Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre Nidoje.

Maarja Pärtna yra estų poetė, vertėja ir redaktorė. Tartu universitete studijavo anglų kalbą ir literatūrą bei lyginamąją literatūrą. Pärtna yra išleidusi penkis eilėraščių rinkinius, tarp jų „Vivaarium“ (Vivarium, 2020), pelniusį Gustavo Suits poezijos apdovanojimą ir nominuotą Estijos kultūros fondo metinei poezijos premijai. Naujausia jos knyga – prozos eilėraščių rinkinys „Elav linn“ (Gyvasis miestas, 2022). Jai suteikti Juhano Liivo poezijos ir Tartu jaunosios kultūros nešėjos apdovanojimai.

Pärtnos eilėraščiai yra išversti į dešimt kalbų. Į estų kalbą ji yra išvertusi Margaret Atwood, Kathleen Jamie, Roberto Macfarlane’o ir Edwardo Saido kūrinių.

Rezidencijos Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre metu Maarja planuoja dirbti su dviem projektais – kurti romaną ir eilėraščių rankraštį. Pirmasis projektas – romanas, kuriame nagrinėjamas žmonių santykis su gamta dabartinės pasaulinės ekologinės krizės akivaizdoje. Anksčiau Maarja yra išleidusi penkis eilėraščių rinkinius, bet pirmąjį savo romaną pradėjo kurti tik visai neseniai. 

Antrasis Maarjos projektas rezidencijos metu turėtų būti prozos eilėraščių rankraštis, kuriame dėmesys sutelkiamas į būdus, kuriais glaudus ryšys su gamta gali mus dvasiškai atkurti ir suteikti paguodos krizės metu. Jos eilėraščiai dažnai įsišakniję konkrečiose vietose ir kūniškuose išgyvenimuose, todėl ji nusprendė pretenduoti į Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro Nidoje siūlomą stipendiją. Kuršių nerija jai atrodė kaip žavinga vieta su ilga ir įdomia istorija, kur nauji potyriai ir žinios gali įkvėpti kūrybai. Tikimės, kad Nida jos nenuvils!

 

Projektas “Artist Residencies” finansuojamas Šiaurės ministrų tarybos.

Pin It on Pinterest