Pristatome projekto „Artist Residencies” stipendijų konkurso laimėtoją – Reet Kudu

2021-11-03

Reet Kudu pasirašo knygoje

Šiuo metu Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre reziduoja tarptautinio projekto „Artist residencies” stipendijos laimėtojai – Birnir Jon Sigurdsson iš Islandijos ir Reet Kudu iš Estijos. Įsibėgėjus rezidentų darbams ir projekto veikloms, kviečiame ir jus susipažinti su šiais kūrėjais.

Reet Kudu – rašytoja, vertėja ir choreografė iš Estijos. Save pristato kaip ironiškai lyriško stiliaus atstovę. Studijavo Tartu universitete žurnalistiką. Baigusi mokslus dirbo laisvai samdoma žurnaliste, o vėliau vaikų ir jaunimo programų redaktore radijuje. 1973 m. Reet įkūrė šokio grupę „Rütmoplastika“ Tartu mieste, nuolat eksperimentavo teatro ir šokio srityje. 1984 – 1987 mokėsi ir baigė choreografijos studijas Maskvoje. Yra sukūrusi ne vieną choreografiją pasirodymams, bei režisavusi spektaklius, daugiausia VAT ir Vanemuine teatruose Estijoje. Šiuo metu, šokio srityje beveik nebedirba dėl laiko stokos.

Reet yra parašiusi 13 romanų, kurių pirmasis „Vabadus ja armastus“ pasirodė 1994 m. ir sulaukė nemažai dėmesio, bei 2002 m. buvo išverstas į rusų kalbą. Kitas Reet romanas „Täiskuu ja tänavalatern“ buvo išverstas į vokiečių kalbą. Greta kitų darbų Reet rašė esė bei kritinius straipsnius įvairiomis temomis, kurie taip pat buvo išversti į lietuvių, rusų, lenkų ir vokiečių kalbas. Pati Reet verčia tekstus į vokiečių ir rusų kalbas.

Dar 8-ajame dešimtmetyje pradėjusi rašyti didaktines istorijas bei pasakas vaikams ir jaunimui, parašė 9 knygas vaikams. Kelios išverstos į rusų kalbą, viena – 1994 m. „Võlusport“ išversta į lietuvių kalbą (vertė Nijolė Kepenienė, „Eime šokti, sniego ir vandens vaike“).

Lietuvoje Reet Kudu yra viešėjusi ir anksčiau – yra dalyvavusi įvairiuose kultūriniuose renginiuose, tokiuose kaip „Novelės ruduo“, „Poezijos pavasaris“ ir kiti. Aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos rašytojų sąjunga (Klaipėdos skyriumi).

Projektas „Artist residencies” yra  finansuojamas Šiaurės ministrų tarybos, bei yra projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021” dalis.

#

Pin It on Pinterest