Neringos stipendijos laimėtojas Antanas A. Jonynas atvyko reziduoti į Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą

2022-04-03

Antanas A. Jonynas, TVRC komandos nariai

Neringos bendruomenė su nekantrumu laukusi 2021 m. Neringos stipendijos laimėtojo, gali lengviau atsikvėpti. Kovo pabaigoje į Tarptautinį vertėjų ir rašytojų centrą pagaliau atvyko poetas, rašytojas Antanas A. Jonynas. Darbų gausa vis sutrukdydavusi kelionę į Nidą, nepaleidžia kūrėjo net ir čia, tačiau tikimės, kad Nidos ramybė ir tyla padės susikaupti ir sukurs kūrybišką atmosferą.

Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre Antanas A. Jonynas reziduos visą balandžio mėnesį. Šalia darbų planuojama ir kultūrinė veikla bei susitikimai su Neringos bendruomene. Visgi pagrindinis Antano A. Jonyno kūrybinis tikslas šios rezidencijos metu yra tęsti darbą verčiant Liudviko Rėzos vokiškai rašytą poeziją į lietuvių kalbą. Kūrėjas atskleidė, kad didžioji darbo dalis jau atlikta, tačiau Nidoje kurti visada malonu ir gera, tad veiklos tikrai pakaks. Anksčiau A. Jonynas yra sakęs: „Turėti lietuviškai visus eiliuotus Liudviko Rėzos kūrinius – mūsų kultūros garbės reikalas“, todėl neringiškiai su nekantrumu laukia kada galės susipažinti su šio svarbaus darbo rezultatu ir galbūt išgirsti paties A. Jonyno pasakojimų apie šią kūrybinę kelionę su L. Rėzos kūriniais – sunkumus, o gal ir nustebinusius atradimus verčiant šiuos išskirtinius kūrinius.

Rašytojo stipendija įsteigta 2020 m. Neringos savivaldybės tarybos sprendimu. Konkursui paraiškas teikti kviečiami kūrėjai, norintys kurti Nidoje ir apie ją. Kandidatų planuojamų kūrybinių darbų rezidencijos metu idėjos turėtų būti aktualios, reikšmingos ir turinčios meninę ir kultūrinę vertę Kuršių Nerijai. Paraiškų teikimo pradžia 2022 m. Rašytojo stipendijai laimėti bus skelbiama jau visai netrukus. Tad kviečiame kurti savo idėjas ir sekti naujienas mūsų puslapyje www.tvrc.lt arba Neringos savivaldybės puslapyje www.neringa.lt.

Linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Linksmų Šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų!

Mieli centro svečiai ir kolegos, praeinantys 2022 metai paliks pėdsaką mūsų širdyse. Nerimastingi įvykiai pasaulyje privertė susimąstyti apie amžinąsias vertybes, suvokti, kas tikra, o kas ne. Pajusti, kad gyventi įprastą gyvenimą – džiaugsmas, o apkabinti artimuosius...

Prisimenant tarptautinį festivalį INKULTŪRACIJA

Prisimenant tarptautinį festivalį INKULTŪRACIJA

Kviečiame prisiminti 2022 m. rudenį vykusį Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos organizuotą tarptautinį festivalį INKULTŪRACIJA ir jo metu vykusius renginius. Diskusijoje „Vilko vaikai: (ne)išmoktos istorijos pamokos" dalyvavo Lietuvos garbės...

Pin It on Pinterest