Rašytojo stipendijos laureato Juliaus Kelero kūrybiniai planai Nidoje

2024-04-03

Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre reziduojantis rašytojas Julius Keleras dalinasi kūrybiniais planais Nidoje:

„Nida visada, pačia geriausia prasme, provokuodavo mano kūrybiškumą. Žinoma, ne tik mano. Esant tarp dviejų vandenų ir juntant dar Tomo Manno prieš devyniasdešimt metų aprašytą šios erdvės gaivališkumą norisi atsakyti tuo pačiu. Šįsyk svetingame Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre baiginėsiu savo netrukus išeisiančią poezijos knygą „atvirom akim“ (leidėjas Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), tęsiu rašomą ilgesnį prozos kūrinį, redaguosiu novelių knygą ir, kas žino, galbūt rudenį išeisiantį lyrikos rinkinį.“

Praėjusiais metais J. Kelerui buvo skirta Neringos savivaldybės stipendija, suteikianti galimybę vieną rudens, žiemos ar pavasario mėnesį (laikotarpiu nuo spalio iki balandžio mėnesio) reziduoti Neringoje įsikūrusiame Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre.

Stipendija rašytojui siekiama paskatinti kūrėjus kurti Neringoje, plėtoti pažintinius-kultūrinius mainus, stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp Neringos savivaldybės ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos filialo – Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro.

Neringos savivaldybės stipendija skiriama už rezidencijos metu įvykdytą Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro kūrybinės veiklos programą, kurią sudaro sukurti, atlikti ar kitaip viešai pristatyti kūrybiniai darbai Neringos bendruomenei.

Pin It on Pinterest