Neringoje reziduoja Rašytojo stipendijos laureatas Julius Keleras

2024-04-01

Dirk Skiba fotografija

Savo rezidavimą Neringoje pradėjo rašytojas Julius Keleras, kuris čia planuoja įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus.

Praėjusiais metais J. Kelerui buvo skirta Neringos savivaldybės stipendija, suteikianti galimybę vieną rudens, žiemos ar pavasario mėnesį (laikotarpiu nuo spalio iki balandžio mėnesio) reziduoti Neringoje įsikūrusiame Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre.

Poetas, vertėjas, dramaturgas Julius Keleras Neringos, o ypač Nidos, kultūros bendruomenei gerai žinomas. Prieš septynerius metus kelionę po Lietuvą pradėjo jo fotografijų paroda „Nida – tylos atvirutės“. Neringai nešant Lietuvos kultūros sostinės karūną buvo pristatyta J. Kelero sudaryta poezijos antologija „Noriu sugrįžti į Nidą” (knygą išleido Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka), praėjusiais metais jis buvo festivalio „N žemė“ kviestinis svečias.

Pristatydamas kūrybinius planus J. Keleras pažymėjo, kad rezidencijos Nidoje metu planuoja dirbti ties savo eilėraščių rinktine „Šalia šalnõs“ , kurioje numato publikuoti haiku ciklą ir eilėraščius, parašytus 2005-2023 m. ir sukurtus Nidoje bei apie Nidą. Reziduodamas Nidoje rašytojas taip pat numato tęsti darbą ties nauja lyrinės poezijos knyga „Intymu”. Tiek eilėraščių rinktinę, tiek lyrinės poezijos knygą numatoma išleisti dar šiais metais.

Stipendija rašytojui siekiama paskatinti kūrėjus kurti Neringoje, plėtoti pažintinius-kultūrinius mainus, stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą tarp Neringos savivaldybės ir Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos filialo – Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro.

Neringos savivaldybės stipendija skiriama už rezidencijos metu įvykdytą Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro kūrybinės veiklos programą, kurią sudaro sukurti, atlikti ar kitaip viešai pristatyti kūrybiniai darbai Neringos bendruomenei.

Šiuo metu Neringoje reziduojančio J. Kelero susitikimas su vietos bendruomene numatomas balandžio 18-ąją 17:30 Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje, Pamario g. 53

Pin It on Pinterest