Centre – rašytojas iš Suomijos Tilo Eckardt

2024-03-31

Trečiasis Šiaurės šalių ministrų tarybos finansuojamo „Artist residencies” projekto laimėtojas, Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro rezidentas – Tilo Eckard.

Tilo užaugo ir baigė mokyklą netoli Kelno ir beveik visą gyvenimą dirbo leidybos srityje. Prieš išvykdamas į Čikagą kaip literatūros agentas, jis dirbo redaktoriumi Haffmans Verlag leidykloje Ciuriche ir Šveicarijoje. Tilo redagavo Ericho Kästnerio kūrinius, nuo 2017 m. buvo leidėjas Heyne Verlag leidykloje Miunchene, kol nusprendė tapti rašytoju. Jo pirmasis bestseleris „Itališkas atsisveikinimas“ (Andrea Bonetto pseudonimu) išleistas 2023 m., o 2024 m. pavasarį pasirodys antrasis jo romanas „Azzurro Mortale“. Reziduodamas Nidoje jis užbaigs romaną apie pirmąją Thomo Manno vasarą Nidoje 1930 m. Knygą planuojama išleisti 2024 m. rudenį „Gefährliche Betrachtungen” (Pavojingi atspindžiai) pavadinimu.

Sėkmingai vystomas „Artist residencies” projektas padeda plėtoti daugiašalius kultūrinius ir pažintinius mainus, suteikia galimybę tarptautiniam menininkų bei jų rezidencijų organizacijų bendradarbiavimui.

Projektą finansuoja – Šiaurės šalių ministrų taryba.

Pin It on Pinterest