Centre reziduoja vertėja iš Latvijos – Dace Meiere

2024-03-27

Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre, Nidoje, jau keletą savaičių vieši Šiaurės šalių ministrų tarybos finansuojamo „Artist residencies” projekto laimėtoja Dace Meiere.

Dace Meiere gimė Latvijoje, užaugo knygų apsuptyje, visada daug skaitė ir mokėsi kalbų. Studijavo Latvijoje, Lietuvoje ir Italijoje. Knygas verčia nuo 1996 metų, o šiuo metu ji jau išvertė maždaug pusantro šimto kūrinių iš italų, lietuvių, ispanų ir katalonų kalbų. Tarp jos verstų italų autorių minėtini Umberto Eco, Primo Levi, Alessandro Baricco, Curzio Malaparte, Italo Calvino, Paolo Giordano; iš ispanakalbių – Javier Marías, Roberto Bolaño, Carlos Ruiz Zafón, iš katalonų – Jaume Cabré. Paskutiniu metu daugiausia verčia lietuvių autorius; tarp jų – Kristina Sabaliauskaitė, Vidas Morkūnas, Sigitas Parulskis, Undinė Radzevičiūtė, Kotryna Zylė ir kiti. Rezidencijoje Dace daug dirba, baigia versti kūrinius, kurie jau seniai turėjo būti Latvijos knygynuose. Be to, beveik kiekvieną vakarą Dace vaikšto pajūriu, ieško gintarų ir stebi grįžtančius paukščius.

Sėkmingai vystomas „Artist residencies” projektas padeda plėtoti daugiašalius kultūrinius ir pažintinius mainus, suteikia galimybę tarptautiniam menininkų bei jų rezidencijų organizacijų bendradarbiavimui.

Projektą finansuoja – Šiaurės šalių ministrų taryba.

Pin It on Pinterest