Centre reziduoja poetė iš Latvijos – Inga Pizāne

2024-03-29

Antroji Šiaurės šalių ministrų tarybos finansuojamo „Artist residencies” projekto laimėtoja, Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro rezidentė – Inga Pizāne.

Inga yra latvių poetė, 3 poezijos rinkinių „Tu neesi sniegs“ (2016), „Siena, ko nosiltināt“ (2019) ir „Tas pats izmisums, tikai ar puķēm“ (2022) autorė. Antrasis jos poezijos rinkinys buvo apdovanotas Ojars Vāciečio literatūrine poezijos premija (2020). Trečiasis jos poezijos rinkinys buvo nominuotas „Kilograms kultūras 2022“.
Dalyvavo daugelyje tarptautinių poezijos festivalių Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Slovakijoje, Niujorke ir kt. Inga labai mėgsta kiną, fotografiją, o viešėdama Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre savo socialiniuose tinkluose publikuoja Nidos dienoraštį, kuriame aprašo savo patirtį rezidencijoje ir meilę Nidai.

Sėkmingai vystomas „Artist residencies” projektas padeda plėtoti daugiašalius kultūrinius ir pažintinius mainus, suteikia galimybę tarptautiniam menininkų bei jų rezidencijų organizacijų bendradarbiavimui.

Projektą finansuoja – Šiaurės šalių ministrų taryba.

Pin It on Pinterest